رزرو وقت

جلوگیری از جوش های ناگهانی

جلوگیری از جوش های ناگهانی

جلوگیری از جوش های ناگهانی

جوش های ناگهانی می تواند برای همه کابوس باشد. صبح بیدار می شوید و می فهمید که همه آن جوش ها یک شبه روی صورت شما ظاهر شدند. عصبانی هستید  و سعی میکنید تمام آن جوش ها را با عصبانیت پاک کنید بدون اینکه فکر کنید کاری که می کنید برای پوست شما مفید است یا خیر.

در این جا 3 نکته از بهترین نکات برای مقابله با جوش های ناگهانی آورده شده است:

1. مصرف غذاهایی را که در بدن تجمع سموم می کنند متوقف کنید.

بیشتر اوقات ، این جوش ها را زمانی تجربه می کنید که  در چند روز گذشته بیش از حد غذاهای چرب و مضر خورده اید. علاوه بر این ، شما سموم را از طریق دستگاه گوارش از بدن خارج نکرده اید ، بنابراین در نهایت سموم روی پوست شما به عنوان جوش های پوستی ظاهر می شوند. این چیزی است که باید از آن آگاه باشید.

برای جلوگیری از آکنه هایی که روی صورت خود دارید ، باید از خوردن غذاهای بی ارزش و غذاهایی که می توانند مشکلات پوستی شما را بدتر کنند مانند گوشت قرمز ، لبنیات ، قهوه ، شکلات و سایر غذاهای فرآوری شده جلوگیری کنید. طی چند روز آینده خوردن بیشتر سبزیجات و میوه ها را شروع کنید و اطمینان حاصل کنید که روده های خود را هر روز دفع کنید تا سموم را از بدن خارج کنید.

2. ذهن خود را آزاد کنید و تسلیم اضطراب نشوید.

شما نباید وحشت کنید. به دلیل این شرایط نباید دچار استرس ، اضطراب و افسردگی شوید. ذهن مضطرب و استرس زا فقط وضعیت آکنه را بدتر کرده و جوش های پوستی را در مناطق دیگر صورت پخش می کند.

بنابراین ، ذهن خود را آرام نگه دارید. برخی از تمرینات آرام سازی مانند یوگا و مدیتیشن را انجام دهید. یا می توانید یک جلسه ماساژ انجام دهید. این به شما کمک می کند تا آرام و خاطر جمع باشید. این مهم است زیرا اگر نتوانید خود را آرام کنید جوش ها بزرگتر می شوند.

3. اقدامات خود را روزانه تغییر دهید.

از روتین روزانه خود تغییرات را شروع کنید ، به این معنی که شما باید سبک زندگی خود را کاملا تغییر دهید. اگر خواب کافی ندارید ، امروز باید خواب بیشتری داشته باشید. اگر قبلاً به خوردن غذاهای ناخواسته ادامه می دهید ، باید وعده های غذایی کمتر و مفیدتری را شروع کنید و سبزیجات و میوه های بیشتری را در فهرست خود اضافه کنید. اگر به نظافت محیط خود اهمیت نمی دهید ، باید مرتباً محیط خود را تمیز کنید.

همچنین مهم است که با ورزش منظم و مصرف آب کافی ، سبک زندگی سالم داشته باشید. این کارها می تواند برای شما بسیار مفید باشد ، اما باید برای تغییر تدریجی شیوه زندگی خود وقت بگذارید تا بتوانید در آینده از بروز آکنه جلوگیری کنید. اگر این نکات را به طور مداوم دنبال کنید ، جوش های فعلی شما فروکش می کند و پوست شما به تدریج از آن جوش ها پاک می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *