رزرو وقت

روند رشد مو پس از عمل کاشت:

روند رشد مو پس از عمل کاشت:

کاشتــمو

· یک تا 6 روز پس از عمل کاشت مو

بعد از انجام عمل پیوند به مدت 1 هفته پیشانی فرد مورد نظر تورم خفیفی پیدا خواهد کرد. علاوه بر این بعد از پیوند احتمال قرمز شدن محل پیوند مو وجود دارد.

· ده تا چهارده روز پس از عمل پیوند مو

در این مدت مو ها به مدت 3 هفته دچار ریزش خواهد شد. این امر کاملا طبیعی می باشد. همچنین هنگام شستشوی سر متوجه بی حس بودن آن خواهید شد که امری طبیعی است و در ماه های آینده برطرف می گردد.

· یک تا 3 ماه پس از عمل پیوند مو

در این زمان چند رشته موی جدید بر روی پوست سر خواهید دید که ممکن است به صورت یکسان رشد پیدا نکنند اما در نهایت همه آن ها به طور کامل رشد پیدا خواهند کرد. در ابتدا این موها کاملا نازک هستند اما با سپری شدن زمان، پر پشت و متراکم خواهند شد. در این مدت امکان آکنه زدن پوست امری طبیعی و مثبت است که نشان دهنده رشد موهای جدید است.

· پنج تا شش ماه بعد از عمل کاشت مو

با گذشت این مدت زمان، موهای جدید را به طور واضح خواهیم دید. دو تا سه اینچ از ساقه مو دیده خواهد شد و مو نیز پر پشت تر می شود.

· هشت تا ده ماه بعد از عمل کاشت مو

در عرض این مدت زمان شاهد نتایچ چشمگیری خواهید بود. موی شما هم اکنون پر پشت تر و بلند تر از سابق می شود.

· یک سال پس از پیوند مو

در آخر نتایج را می توان یک سال پس از عمل کاشت مو دید. البته در بیشتر مواقع کمی از درخشش مو کاسته می شود.

جمع بندی نهایی:

خبر خوش برای مردانی که دچار ریزش موی ارثی (آلوپسی آندروژنیک) و یا طاسی شده اند این است که نتایج عمل کاشت بر روی سر آنها معمولا ماندگار و دائمی است. دلیل آن هم این است که تارهای مویی که از پشت سر و یا اطراف گوش ها برداشته می شوند، دچار ریزش مو نمی شوند و زمانی که جدا شده و در ناحیه ای دیگر از سر کاشته می شوند، باز هم به رشد خود ادامه می دهند و تحت تاثیر عوامل ریزش مو قرار نمی گیرند.
ضمنا تعداد گرفت های مورد استفاده جهت انتقال از ناحیه اهدا کننده به ناحیه دریافت کننده مو، هم در مدت زمان عمل و هم میزان موفقیت آن تاثیر دارد.

رویش مجدد موها پس از عمل:

موهای کاشته شده پس از عمل به مدت چند هفته در محل ناحیه دریافت کننده، باقی می مانند. سپس می ریزند و سه الی چهار ماه بعد، فولیکول های موهای کاشته شده، تارهای جدید مو تولید می کنند که این تارهای مو قویتر و با دوام هستند.
حدود 6 ماه پس از عمل، حدود 70% موهای جدید در ناحیه کاشته شده رشد خود را ادامه می دهند. اما رشد آنها بطور کامل ادامه پیدا نمی کند بلکه برای رشد کامل آنها تا 18 ماه زمان لازم است. از آنجا ببعد دیگر این تارهای مو رشد و نموشان دائمی است و مانند موهای معمولی ظاهر می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *