رزرو وقت

جوان سازی واژن

جوان سازی واژن

جوانسازی واژن عبارت جامعی است که فرایندهای ترمیمی زیادی را در واژن در برمی گیرد. این عمل ها مشکلات ناشی از زایمان و افزایش سن را برطرف می کنند. جوانسازی واژن در واقع ارتباطی با روابط جنسی یا زیباسازی ناحیه تناسلی ندارد، بلکه این فرایند وضعیت جسمی شما را به عقب برمی گرداند و بدن برخی فرایندهای دوران جوانی را از سر می گیرد.
کاهش میل جنسی مشکلی است که تمام خانم ها پس از شلی واژن به آن دچار می شوند. جوانسازی واژن به تنگ کردن واژن کمک کرده که به طور مستقیم بر روی بهبود زندگی جنسی تاثیر می گذارد.

جوانسازی واژن چه مشکلاتی را درمان می کند؟

شلی واژن که بر اثر زایمان و افزایش سن بروز می کند، عوارض زیادی در پی دارد که منجر به بروز ناراحتی و مشکلات متعددی در فرد می شود. برخی خانم ها نیز بی اختیاری ادرار و کاهش میل جنسی را تجربه می کنند. بهبود شرایط واژن، رفع شلی واژن و تحریک واژن برای تولید سلول های جدید تحت عنوان جوانسازی واژن انجام می شود.

جوانسازی ناحیه تناسلی فرایندهای دیگری را نیز پوشش می دهد، این فرایندها عبارتند از:

· تقویت نقطه جی: برخی فرایندها با کار بر روی نقطه جی به بهبود لذت جنسی کمک می کنند.
· نهان سازی کلیتوران Clitoral unhooding : در این روش بافت های اطراف کلیتوریس را حذف می کند.
· هایمنوپلاستی یا ترمیم پرده بکارت: در این عمل پرده بکارت را ترمیم می شود.
· واژینوپلاستی: کانال واژن تنگ می شود.
· لابیاپلاستی: لابیا را فرم دهی کرده یا سایز آن را تغییر می دهد.

بررسی های انجام شده نشان می دهند که فرایندهای مربوط به جوانسازی واژن از سال 2013 تا سال 2014 به میزان 49 درصد افزایش داشته است. با افزایش محبوبیت عمل جوانسازی واژن، روش های متنوعی برای انجام این فرایندها ابداع شده است، اما در بین تمام روش های موجود، روشی مناسب تر است که کمترین میزان تهاجم و بیشترین تاثیر را داشته باشد.

درمان های مبتنی بر انرژی در جوان سازی واژن

جوانسازی واژن یک عبارت جامع برای روش های ترمیمی واژن است. این فرایندها با اهداف زیبایی یا برای حل مشکلات و ناکارآمدی های ناحیه واژن (مانند شل شدن واژن و بی اختیاری ادرار) انجام می شوند. درمان های مبتنی بر انرژی گزینه غیر جراحی برای جوانسازی واژن ارائه می دهند.

روش های درمانی مبتنی بر انرژی چه روش هایی هستند؟

روش های مبتنی بر انرژی فرایندهایی هستند که از گرما استفاده می کنند. این روش های درمانی با دستگاهی انجام می شود که انرژی را متمرکز کرده و بافت را گرم می کنند. این نوع دستگاه ها برای درمان پوست و اخیرا، برای جوانسازی واژن استفاده می شوند.
هدف استفاده از دستگاه های مبتنی بر انرژی برای واژن عبارتند از بهبود میزان کلاژن، بهبود رگ های خونی، سفتی بافت ها و روانسازی واژن.

بیشتر چه کسانی نیاز به جوان سازی واژن دارند؟

· خانم ها در دوران یائسگی
· خانم ها پس از زایمان

انواع مختلف برای جوانسازی واژن

دو روش درمانی مبتنی بر انرژی برای جوانسازی واژن وجود دارد که هر دو روش از گرما برای درمان استفاده می کنند:

· رادیوفرکانسی یا آر اف: در دستگاه های رادیوفرکانسی از امواج الکترومغناطیسی استفاده می شود. مشابه امواجی که در مایکروفرها استفاده می شود – اما به میزان کمتر – این امواج متمرکز شده و بافت را گرم می کند.
· لیزر Co2: لیزر لایه بیرونی بافت را گرم می کند و باعث می شود لایه های داخلی تر کلاژن بیشتری تولید کنند.
· جراحی و تنگ کردن کانال واژن
· تمرین های کگل و کف لگن: این تمرین ها برای تقویت ماهیچه های داخل و اطراف واژن انجام می شوند.

لیزر بافت را تخریب می کند، بنابراین علیرغم ادعاهای انجام شده در مورد غیر تهاجمی بودن آن، جوانسازی واژن با لیزر یک روش تهاجمی محسوب می شود.
روش جراحی برای ترمیم و جوانسازی واژن در مورد رفع مشکلات شدید انجام می شود، به عنوان مثال خانم هایی که دارای پرولاپس شدید در ناحیه لگن هستند. این مشکل زمانی بروز می کند که مثانه یا سایر اندام های لگن از جایگاه خود خارج شده و در واژن برآمدگی ایجاد می کنند. درمان پرولاپس ناحیه واژن با این شدت به روش های غیر تهاجمی امکان پذیر نیست.
بنابراین در عمل جوانسازی واژن با لیزر ضایعات پوستی در ناحیه تحت درمان ایجاد می شود و به این ترتیب تولید کلاژن جدید نیاز است. ایجاد ضایعات و زخم ها احتمال بروز عفونت را افزایش می دهد، به علاوه بهبود این زخم ها نیاز به زمان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *