پرسش و پاسخ

بخش پرسش و پاسخ کلینیک سپنتا

شما عزیزان میتوانید پرسش های خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید و جواب خود را

از طرق ایمیل دریافت نمایید ، همچنین میتوانید پرسش و پاسخ هایی که در زیر آمده است را

مطالعه بفرمایید . 

_

سوالات لیزر موهای زائد :

برای لایه برداری پوست، بهتر است از چه دستگاهی استفاده شود؟

پاسخ : بستگی دارد به میزانی که باید پوست لایه برداری شود. اگر مقدار آن کم باشد، می توان از میکرودرم و اگر عمق لایه برداری زیاد باشد باید از لیزر استفاده شود.

چرا من بعد از مزو تراپی در پوست خود خون مردگی و کبودی دیدم و این موضوع خیلی نگرانم کرده آیا اینها از بین میرود؟

پاسخ : مزوتراپي نوعي تزريق است كه بعضاً مي تواند بعد از تزريق در بافت مربوطه از خود كبودي وخون مردگي زير پوستي به جا بگذارد. جاي هيچ نگراني نيست واين مورد به مرور رفع مي گردد.

تزريق چربي با فيلر چه فرقي دارد؟

پاسخ : فيلر به معناي پر كننده مي باشد وچربي خود يك نوع فيلر است.اصولاً فيلرها به دو دسته سنتتيك(ساختني) وغير سنتتيك(طبيعي) تقسيم مي گردند كه چربي نوعي فيلر طبيعي به حساب مي آيدواز همين رو پركننده مناسبي جهت نقص هاي موجود در پوست وچروك ها ونيز برجسته گردن اجزاء صورت همچون گونه وچانه به شمار مي آيد.

تزريق بوتاكس چقدر دوام دارد؟ چند بار بايد تزريق كرد؟

پاسخ : به طور معمول اگر براي اولين بار است كه تزريق صورت مي گيرد حدود ۴ ماه تاثير داشته ودر صورت تكرار اغلب تا ۶ماه اثر آن باقي مي ماند.

براي رفع جاي جوش دستگاه RF سوزني بهتره يا ليزر Co2 ؟

پاسخ : کارایی و تاثیرات RF فراکشنال( سوزنی) بسیار متنوع است و علاوه بر اثرات ضد چروک بر کاهش و جمع شدن منافذ باز پوست، کاهش قابل ملاحظه عمق اسکارهای فرو رفته (چاله یا گودی) بعد از جوش، کاهش و بهبود قابل ملاحظه لکه های قهوه ای و حتی لکه های قرمز بعد از جوش (بهبودی جوشگاه)، شفاف شدن پوست های کدر یا تیره و کاهش ترشح چربی پوست تاثير مطلوب دارد. نکته جالب و در واقع مزیت این دستگاه این است که علاوه بر تأثیر درمانی مطلوب در درمان اسکارهای فرو رفته، در بهتر شدن آکنه و جوش های قرمز فعال هم کاملا موثر است و این برخلاف لیزر فراکشنال CO2 هست که معمولا نه تنها جوش ها را بهتر نمیکند بلکه بعضا جوش های نهفته و خفیف را بدتر و بیشتر میکند . نکته ای که باید ذکر شود این است که در درمان اسکارهای فرو رفته هنوز لیزر فراکشنال CO2 انتخاب اول است ولی مهم اینست که همیشه درمان های ترکیبی و تلفیقی در بهبود بسیاری از مشکلات پوست موثر تر و موفق تر بوده و با نتایج درمانی پزشکی بهتر و بیشتري همراه است .

آیا لیزر باعث ایجاد لک میشود، و اگر لک ایجاد شده ناشی از لیزر باشد چه باید کرد؟

پاسخ : همانطور كه حتما ميدانيد دستگاه هاي ليزري متعددي در حال حاضر در درمان هاي مختلف كاربرد دارد كه يكي از عوارض انواع اين دستگاه ها خصوصاً در مبحث ليزرهاي پوست وزيبايي پرتوان، سوختگي و متعاقب آن ميتواند لك ناشي از سوختگي باشد كه عمدتاً با گذشت زمان خود به خود بهبود مي باد. ليكن در صورت ماندگار شدن ميتوان از داروهاي مرتبط نيز بهره جست.

سوالات جوانسازی پوست :

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی درمان غیرجراحی و ایمنی با اولتراسوند است که با اثرات زمان و جاذبه بر روی پوست مقابله می‌کند. هایفوتراپی از واکنش ترمیمی خود بدن برای لیفت تدریجی و ملایم ابرو، زیر چانه و روی گردن و رفع چین و چروک ناحیه دکولته بهره می‌گیرد.

آیا هایفوتراپی را می‌توان جایگزین لیفت صورت محسوب کرد؟

در هایفوتراپی لایه عمقی پایه‌ای درمان می‌شود که در جراحی زیبایی نیز به آن پرداخته می‌شود، البته نتایج هایفوتراپی به چشمگیری و تاثیرگذاری لیفت صورت نیست. با این حال هایفوتراپی جایگزین مناسبی برای جراحی به شمار می‌آید، به ویژه برای افرادی که آماده برای جراحی نیستند یا تمایل به بهبود نتایج جراحی زیبایی دارند.

تفاوت هایفوتراپی با لیزر درمانی چیست؟

هایفوتراپی از انرژی صوتی، یعنی امواج موثر اولتراسوند، استفاده می‌کند که با برخورداری از ویژگی‌های منحصر به فرد می‌تواند از سطح پوست بگذرد و لایه‌ای عمقی را درمان کند. دیگر دستگاه‌های زیبایی غیرتهاجمی دارای این ویژگی نیستند. هایفوتراپی باعث تولید کلاژن در لایه عمقی پوست می‌شود و به این ترتیب ظرف دو تا سه ماه آتی با لیفت قابل توجه بافت مواجه می‌شویم. حال آن که لیزر مبتنی بر انرژی نورانی است که نمی‌تواند در دمای مناسب در لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کند. با این توصیف لیزر درمانی معمولاً فقط پوست سطحی را درمان می‌کند. از آنجایی که هر یک از این دو تکنولوژی مشکلات پوستی خاصی را درمان می‌کند، لیزر و هایفوتراپی سازگار با یکدیگراند

هایفوتراپی چگونه باعث تولید کلاژن می‌شود؟

ترانسدیوسر انرژی اولتراسوند متمرکز را در دمای مناسب به لایه عمقی زیر پوست می‌رساند و انرژی در عمق پوست انباشته می‌شود، در نتیجه واکنشی شروع می‌شود که پی‌آمد آن تولید کلاژن است. هایفوتراپی فرایندی طبیعی، موسوم به کلاژن‌زایی را برمی‌انگیزد که ماحصل آن ایجاد کلاژن جدید است. در این روش از هیچ کرم، ژل یا سمی استفاده نمی‌شود، هایفوتراپی صرفاً بر فرایند تولید کلاژن خود بدن متکی است و به همین دلیل نتایج آن طبیعی و قابل توجه است.

سوالات  کاشت مو :

راه حلهای غیر پزشکی و غیر جراحی برای رفع مشکل طاسی چیست؟

این روشهای غیر پزشکی شامل استفاده از کلاه گیسهای چسبی و یا گره ای است که جواب خوبی نداده است و بعلت مشکلات فراوان اعم از حساسیت به چسب، بوی بد، صدمه به موهای اطراف و عفونت و غیره استقبال نشده است.

کلاً تعریف کاشت مو در چند جمله کوتاه چیست؟

کاشت مو عبارت است از انتقال ظریف و هنرمندانه پیازهای دایمی مو که معمولا از پشت سر انتخاب میشوند به نواحی بدون موی سر ریش ابرو یا هر قسمت که لازم باشد است.که چون این موها طبیعی و از خود فرد متقاضی گرفته میشوند طبیعی زیبا و بدون خطر و موثر هستند.

ترمیم ابرو چیست؟ و آیا قابل انجام برای مردان با زنان هست؟

ترمیم ابرو تاتو یا آرایش ابرو نیست و برای مردان و زنانی که بصورت مادرزادیابرو ندارند و یا در اثر حادثه یا سوختگی ابروی خودرا از دست داده اند و یا برخی بیماریها مناسب است در این روش از موهای ظریف بالای گوش و یا پشت سر برای انجام این مهم استفاده میشود.برای اطلاعات بیشتر به مبحث کاشت ابرو مراجعه فرمایید

موهای کاشته شده چقدر ماندگاری دارند؟

موهای کاشته شده تا پایان عمر باقی میمانند و ندرتا در برخی موارد درصد کمی از آنها ازبین میروند.

سوال خود را بپرسید :


contact-icon