لیزر مو در مردان

در این مقاله در رابطه با لیزر مو در مردان توضیحاتی ارائه می شود. آقایان از روش لیزر درمانی جهت حذف موهای زائد بخش های متفاوت بدن از قبیل ریش، گوش، بینی، پشت بدن، ناحیه تناسلی، پاها، بازو، سینه و شکم استفاده می کنند. استفاده از روش لیزر فقط مختص خانم ها نمی باشد. این شیوه در بین آقایان نسبت به قبل محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

لیزر مو در مردان کلینیک سپنتا

موهای زائد روی بدن مردان به طور طبیعی وجود دارد. استفاده از لیزر مو در مردان کاربرد زیادی نداشته، ولی بعضی آقایان از داشتن موهای زائد در عذاب هستند. همانطور که می دانید تراشیدن و اصلاح موهای زائد با استفاده از تیغ، وکس و … خسته کننده است. امروزه استفاده از روش لیزر مو در مردان بسیار پرکاربرد شده است. این روش در از بین بردن موهای زائد مفید و مؤثر می باشد.

اقدامات پیش از لیزر مو

برای انجام لیزر مو در مردان، اندازه موها می بایست ۲ تا ۳ میلی متر باشد و نباید بر خلاف سایر شیوه ها مانند موم و وکس خیلی بلند باشد. توصیه می شود مدت ۲ تا ۳ هفته پیش از انجام لیزر درمانی در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگرفته و از سولاریوم استفاده نکنید . ضمن اینکه تا ۲۴ ساعت پس از انجام لیزر استفاده از اسپری برنزه ممنوع است.

نحوه انجام لیزر موهای زائد در آقایان

برای انجام لیزر مو در مردان اشعه نور لیزر به سطح پوست برخورد می کند و پرتوهای نور به وسیله ملانین موجود در فولیکول مو بدون صدمه زدن به بافت مجاور، جذب می گردد. آنگاه این پرتوها با ایجاد حرارت و گرما موجب نابودی فولیکول های مو می شوند.

اقدامات بعد از درمان لیزر موهای زائد در آقایان

۲ الی ۳ هفته پیش از انجام لیزر مو  و مدت ۱ الی ۲ هفته پس از درمان به علت حساسیت به آفتاب به هیچ وجه در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید. پس از انجام لیزر مو استفاده از سولاریوم و حمام آفتاب مصنوعی نیز ممنوع می باشد. ضمن اینکه از کرم ضد آفتاب مناسب با پوست خود استفاده نمایید.

تعداد جلسات لازم  برای لیزر مردان

مدت زمان مورد نیاز جهت لیزر مو برای کسب نتیجه ی مطلوب برای هر فردی با توجه به خصوصیات ژنتیکی و پزشکی اش متفاوت است. تقریباً ۷۰ درصد از موها به مدت ۶ الی ۸ جلسه با فاصله زمانی ۶ هفته ای از بین خواهد رفت.

در خصوص لیزر مو در مردان باید گفت به دلیل سطح بالای هورمون مردانه تستوسترون در آقایان به منظور از بین رفتن ۸۵ درصد از موهای زائد، ۱۲ الی ۱۵ جلسه لیزر درمانی ضروری خواهد بود.

 

 

کلینیک تخصصی پوست و مو سپنتا

لیزر موهای زائدمقالات

نظرات این مقاله بسته میباشد .

contact-icon