لیزر موهای صورت

شیوه های فراوانی جهت لیزر موهای صورت برای حذف موهای زائد صورت وجود دارد که تأثیرات مثبت برخی از آنها دائمی و همیشگی است. در واقع هدف اشعه لیزر، رنگدانه‌های تیره مو و نابودی ریشه موها می باشد.

لیزر موهای صورت کلینیک سپنتا

این شیوه در چند جلسه پی در پی و فقط در مدت چند دقیقه صورت می گیرد و رؤیای شما را برای رسیدن به یک پوست جذاب و صاف، محقق خواهد نمود.

لیزر موهای زائد در پوست صورت خانم ها

معمولاً موهای زائد در پوست صورت خانم ها به صورت کرک یا پرز می باشند. رنگ این موهای پرزمانند و نازک نیز بسته به ژنتیک اشخاص دارای تفاوت هایی است. در اکثر زنان این موهای زائد دارای رنگدانه‌های بیشتری بوده و تیره‌ تر هستند. اما در برخی دیگر از خانم ها این پرزها بی رنگ هستند. لیزر موهای صورت برای حذف موهای زائد صورت در زنان، اغلب در قسمت های ذیل صورت می گیرد:
• پیشانی
• بالای لب‌ها
• گونه‌ها
• چانه
• گردن

چند نکته با اهمیت در خصوص لیزر موهای صورت در خانم ها وجود دارد. نکته اول گرفتن تصمیم درمورد ضروری بودن یا نبودن لیزر موهای صورت می باشد. همانگونه که قبلاً ذکر شد تارهای موی موجود در صورت برخی از خانم ها مخصوصاً در قسمت های پیشانی و گونه بی‌رنگ هستند.
انجام لیزر موهای صورت برای پرزهای بدون ‌رنگ نه تنها موجب رفع و از بین بردن آنها نمی شود، بلکه آنها را تبدیل به موهای فعال خواهد کرد. بنابراین در رابطه با انجام لیزر موهای صورت خود می بایست با پزشک متخصص مشورت نمایید.

نکته بعدی در خصوص کیفیت رشد موها می باشد. بعضی از بیماری‌ها باعث افزایش میزان هورمون‌های مردانه و در نتیجه افزایش ضخامت و رشد موهای صورت در خانم ها خواهد شد.

انجام لیزر موهای صورت به صرف نابودی موها در پوست صورت کمکی به درمان نخواهد نمود. بنابراین جهت تشخیص الگوی رشد موهای زائد و به عبارت دیگر اطمینان از طبیعی نبودن یا بودن آنها و تعیین روش مناسب برای درمان، می بایست با پزشکان متخصص پوست مشورت نمایید.

لیزر موهای زائد در صورت آقایان

تنها زنان نیستند که لیزر موهای صورت را برای داشتن صورتی صاف و زیبا به کار می برند، بلکه در دنیای امروزی این شیوه در میان مردان نیز طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

شیوه های شیو کردن موهای صورت در آقایان همواره عوارض خاص خود را به همراه داشته است. از جمله این عوارض می توان به مواردی نظیر ایجاد آکنه های چرکی، خشک و زبر شدن پوست صورت، برگشتن نوک موها به درون پوست و غیره اشاره نمود.
به طور حتم لیزر موهای صورت یک شیوه مناسب برای جایگزین کردن شیوه های دردناک گذشته می باشد. لیزر موهای زائد در آقایان در قسمت صورت و سر در نواحی زیر صورت می پذیرد.
• پشت گردن و زیر خط رویش موهای سر
• قسمت بالای گونه‌ها
• پیشانی
• بینی
• گردن و خط ریش

نحوه عملکرد لیزر

هدف از اشعه و پرتوهای لیزر در حقیقت نابودی رنگدانه‌های تیره می باشد. این پیگمان‌ها داخل فولیکول‌های مو واقع شده اند؛ لذا پرتوهای لیزر جذب این رنگدانه‌ها می‌شوند.

با نابودی رنگدانه‌های تیره فولیکول‌های مو نیز از بین خواهند رفت. ولیکن تمامی فولیکول‌ها دارای روند استراحت و رشد هستند و این موضوع دلیل اساسی تعدد جلسات لیزر می باشد.

معمولاً، با انجام هر جلسه لیزر تعدادی از فولیکول‌های مو در فاز استراحت می باشند و در نتیجه تحت تأثیر اشعه لیزر از بین نمی روند. برای نابودی تمامی فولیکول‌های موی زائد می بایست مدت زمان مشخص و معینی به لیزردرمانی پرداخت. اغلب لیزردرمانی ماهی یک مرتبه صورت می گیرد.

 

کلینیک تخصصی پوست و مو سپنتا

لیزر موهای زائدمقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

contact-icon