لیزر موهای زائد در کلینیک سپنتا

لیزر موهای زائد در کلینیک سپنتا : لیزر موهای زائد در کلینیک سپنتا برای همه قسمت های بدن با بهترین و به روزترین دستگاه ها توسط پزشکان متخصص انجام می شود.

لیزر موهای زائد در کلینیک سپنتا کلینیک سپنتا

لیزر مو به فرآیند حذف موهای زائد و ناخواسته در قسمت های مختلفی از بدن مثل صورت، گردن، ناحیه تناسلی، شکم، زیر بغل، پاها و … گفته می شود. در این روش پالس های نور لیزر، فولیکول مو را از بین می برد.

تاکنون بشر شیوه های متنوعی را برای نابودی موهای زائد ابداع نموده است. بعضی از شیوه ها از جمله پودرها و کرم های موبر، اپیلاسیون، موچین، بند انداختن،  ژیلت یا تیغ ها، محلول های شیمیایی و … قدیمی و موقتی هستند. با بکارگیری از این شیوه ها موهای زائد مجدداً رشد خواهند کرد و هر کدام می تواند برای فرد آلرژی و حساسیت هایی ایجاد کند .

عملکرد لیزر موهای زائد به چه صورت است؟ نور لیزر هر چیزی را که رنگ تیره داشته باشد، حرارت می دهد و تخریب می کند. با افزایش حرارت و سوزاندن موهای تیره‌ رنگ داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز صدمه می ‌بیند و نابود می شود. هر یک از موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ ی رشد و استراحت می باشد. اکثر موهای بدن ما در یک زمان مشخص در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آنها در فاز رشد می باشند.

چنانچه فولیکول مو زمان لیزر موهای زائد در فاز استراحت باشد، نور لیزر روی آن هیچ تأثیری ندارد. بدین سبب به منظور از بین بردن همه ‌موهای زائد به چند جلسه درمان با لیزر، با فواصل زمانی تعیین شده توسط پزشک نیاز است. با هر جلسه لیزر موهای زائد تعدادی از فولیکول‌های فعال مو تخریب شده و نهایتاً بعد از طی مدتی تمامی‌ موهای زائد نابود می شوند.

لیزر در ریشه موها اثر می گذارد، در نتیجه قبل لیزر می بایست از اپیلاسیون کردن یا استفاده از موچین پرهیز شود. همچنین لازم است دو روز پیش از لیزر یا همان روز درمان، موهای صورت یا بدن را بدون از بین بردن ریشه با استفاده از ژیلت یا تیغ اصلاح کرد.

لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد در کلینیک سپنتا برای آقایان نیز انجام می شود. معمولاً، آقایان نسبت به خانم ها دارای موهای ضخیم تری هستند و پس از اصلاح موهای زائد خود دچار عوارضی مانند ایجاد جوش، کورک، سوزش و خارش در قسمت مورد نظر می‌شوند، (به ویژه در زیر بغل و نواحی تناسلی که موهای آن می بایست به طور مرتب اصلاح شود.) لذا لیزر موهای زائد می‌ تواند بهترین روش برای حذف موها در آقایان باشد.

 

 

کلینیک تخصصی پوست و مو سپنتا

لیزر موهای زائدمقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

contact-icon