رفع خطوط اطراف لب

در این مقاله مطالبی در خصوص رفع خطوط اطراف لب ارائه می نماییم. با افزایش سن و گذشت زمان در همه ی بخش های صورت شما مثل پیشانی، زیر چشم، میان ابروها و دور لب، خطوط و چین و چروک هایی نمایان می شوند.

رفع خطوط اطراف لب کلینیک سپنتا

می توان جهت رفع خطوط اطراف لب از روش تزریق بوتاکس استفاده کرد. این یک شیوه تأیید شده و ایمن و بدون خطر به منظور رفع خطوط اطراف لب به شمار می آید. اثرات بوتاکس دائمی نبوده و برگشت پذیر می باشد. تزریق بوتاکس یک راهکار و ترفند موقت جهت رفع خطوط اطراف لب می باشد. ضمن اینکه ماندگاری اثر تزریق بوتاکس تقریباً ۴ الی ۶ ماه است.

نحوه عمل بوتاکس

بوتاکس لب با مسدود نمودن جریان عصبی به عضلات قسمت مورد نظر صورت می گیرد. به این دلیل که عضلات تحت درمان دیگر مانند قبل قادر به حرکت کردن نیستند، خطوط و چروک های پوست به صورت مداوم تحریک نمی‌شود. یک متخصص پوست مسلط و با تجربه قادر است به طور دقیق عضلات را هدف قرار دهد و میزان صحیحی از سم بوتولینوم را جهت رسیدن به نتیجه دلخواه فرد در قسمت مورد نظر تزریق کند.

با تزریق بوتاکس برای رفع خطوط اطراف لب امکان ایجاد کبودی جزیی وجود دارد. این کبودی دائمی نخواهد بود و پس از طی چند روز برطرف می شود. سه الی ده روز پس از تزریق اثرات بوتاکس قابل مشاهده خواهد بود. دوام و ماندگاری اثر آن دو الی هفت ماه است؛ ضمن اینکه این ماندگاری بستگی زیادی به مقدار بوتاکس تزریق شده و فیزیولوژی بیماران دارد.

تزریق ژل

به منظور جوانسازی و رفع چین و چروک های روی پوست از تزریق ژل نیز استفاده می شود. ژل از مواد طبیعی موجود در بدن ساخته می شود. لازم به ذکر است اکثر اوقات این روش جهت درمان و رفع خطوط اطراف لب مورد استفاده قرار می گیرد. ماندگاری اثر این روش تقریباً ۱۲ ماه می باشد. البته ماندگاری نتایج در میان بیماران متفاوت است.

مراقبت های پس از تزریق ژل

پرهیز از مصرف لوازم آرایشی و لمس کردن قسمت تحت درمان برای پیشگیری از بروز عفونت ها طی حداقل ۶ ساعت ضروری است. اثرات و نتایج حاصل از تزریق ژل را می توان بلافاصله بعد از درمان مشاهده نمود و ماندگاری حدود ۶ الی ۱۲ ماهه دارد.

روش های پیشگیری 

با این که طی گذشت زمان و با افزایش سن فیبرهای کلاژن والاستیک در اطراف دهان از بین خواهد رفت؛ اما این امکان وجود دارد که با رعایت چندین نکته از ایجاد خطوط و چروک اطراف لب پیشگیری نمود.

ایجاد تغییراتی در سبک زندگی مثل مصرف کرم های ضد آفتاب مناسب با پوست، دوری از نور شدید خورشید، پرهیز از استعمال دخانیات و… که اثرات فراوانی در جلوگیری از ایجاد چین و چروک های روی پوست دارند.

 

 

کلینیک تخصصی پوست و مو سپنتا

تزریق زیباییمقالات

نظرات این مقاله بسته میباشد .

contact-icon