تزریق بوتاکس

اثرات تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست

در این مقاله توضیحاتی در رابطه با تزریق بوتاکس ارائه شده است. چین و چروک های صورت تحت تأثیر عوامل متعددی بروز می نماید. چین‌های موجود در پیشانی و میان ابروها به علت جمع شدن و انقباض عضلانی (واقع در زیر پوست آن ناحیه) ایجاد می شود.

تزریق بوتاکس کلینیک سپنتا

انقباض عضلات پیشانی باعث ایجاد فرورفتگی و بروز چین و چرک در پوست خواهد شد. با شل نمودن عضلات، پوست صاف می‌شود. اما با افزایش سن و انقباضات مکرر جای این چین و چروک ها روی پوست باقی می ماند؛ به گونه ای که حتی وقتی انقباض وجود ندارد خطوط و چین ها روی پیشانی دیده می شوند.

 نحوه اثرگذاری بوتاکس

برای اینکه یک عضله انقباض یابد لازم است امواج عصبی مربوطه به وسیله عصب به عضله منتقل شود. بوتاکس از انتقال جریان از عصب به عضله جلوگیری می کند. لذا عضله دیگر توانایی انقباض را نداشته و شل می شود.

بدین جهت که چین و چروک‌های پوستی، ناشی از جمع شدن و انقباض عضله زیرین پوست ایجاد می گردد، با شل شدن عضلات، خطوط و چین های روی پوست برطرف می‌شوند. در ضمن بوتاکس موقتاً اعصاب حرکتی را فلج می کند. ضمناً بوتاکس هیچ اثری روی عصب‌های حسی اثری نمی گذارد. بعد از تزریق بوتاکس هیچ گونه تغییری روی حس ناحیه تحت درمان ایجاد نخواهد شد.

بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس فعالیت عضلانی ناحیه تحت درمان را فلج می کند و موجب جوانسازی و کاهش چین و چروک های ناشی از انقباض عضلات روی صورت می شود. بنابراین چهره شاداب تر و جوان تر به ‌نظر خواهد آمد.

نتیجه بوتاکس

اغلب، آثار و نتایج حاصل از تزریق بوتاکس صورت پس از چند روز شروع و نتیجه پایانی، دو هفته بعد از تزریق بوتاکس مشخص می‌شود. لازم به ذکر است که عضلات تحت درمان، توان حرکتی خود را تا اندازه ای از دست می‌دهند. توجه داشته باشید که بوتاکس ماندگاری همیشگی ندارد و چهار ماه بعد، عضلات قدرت اولیه خود را باز می یابند و چین و چروک های صورت مجدداً بروز می کنند.

تزریق بوتاکس صورت در فواصل هر ۶ تا ۸ ماه انجام می شود و به مرور به شخص کمک می‌کند تا به صورت ارادی عادت انقباض عضله را ترک کند. در صورتی که تزریق بوتاکس توسط پزشک حاذق و باتجربه ای صورت گیرد و نوع ماده بوتاکس بدون ناخالصی باشد، برای پوست عوارضی به همراه نخواهد داشت.

تفاوتهای ژل و بوتاکس

بوتاکس دارای خاصیت فلج‌کنندگی می باشد؛ بدین جهت در قسمت های فوقانی صورت تزریق می شود. این در حالی است که ژل یا فیلر حالت پرکنندگی دارد و در نواحی تحتانی صورت استفاده می شود. ژل را می‌توان در قسمت های چانه، گونه، خط خنده و لب‌ها تزریق نمود.

مناسب ترین زمان برای استفاده از بوتاکس صورت

بهتر است بوتاکس صورت قبل از بروز چین و چروک های پوستی تزریق شود. شایان توجه است که بوتاکس باعث شاداب نمودن پوست و شل شدن عضلات می شود و قابلیت لیفت را ندارد، به همین دلیل توصیه می شود پیش از ایجاد چین‌و‌چروک استفاده شود.

تزریق بوتاکس در افراد جوان تر اثرات بیشتری خواهد داشت، اما در افراد مسن تر به دلیل افتادگی پوست و انقباض عضلات اثر چندانی روی پوست نخواهد گذاشت.

موارد ممنوع تزریق ژل و بوتاکس

  • نزدیک زمان انجام جراحی بینی
  • ابتلا به یماری‌های عصبی عضلانی
  • زنان باردار
  • افرادی که آلرژی دارند.

 

کلینیک تخصصی پوست و مو سپنتا

تزریق زیباییمقالات

نظرات این مقاله بسته میباشد .

contact-icon