بوتاکس چیست؟

در این مقاله برای پاسخ به پرسش بوتاکس چیست؟ توضیحاتی ارائه می شود. با گذشت زمان و افزایش سن به صورت طبیعی خطوط و چین و چروک‌های ریزی روی پیشانی و اطراف چشم نیز ظاهر می شود؛ که میزان و شدت این چین و چروک ها به ویژگی های وراثتی و سبک زندگی افراد بستگی دارد.

بوتاکس چیست؟ کلینیک سپنتا

بوتاکس چیست؟ بوتاکس یک شیوه تزریقی می باشد که می تواند خطوط و چین و چروک ها را محو نموده و پوست را جوانتر نشان دهد. عملکرد بوتاکس بر اساس انسداد پیام های عصبی می باشد که منجر به کاهش حرکت عضلات می شود.
با کاهش حرکت عضلات، نواحی سطحی پوست به مرور صاف شده و چین و چروک های متوسط تا شدید شروع به محو شدن می کنند.
جهت رفع چین و چروک های عمیق، به ماهيچه هایی که خطوط در آن ها ظاهر شده، بوتاکس تزریق می شود. در ایران تزریق بوتاکس به منظور بهبود ظاهر افراد در سطح گسترده ای کاربرد دارد.

کاربردها

از جمله کاربردهای تزریق بوتاکس می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

نحوه تزریق بوتاکس

میزان تزریق بوتاکس به شدت چین و چروک ها بستگی دارد. در کل می توان بعد از تزریق بوتاکس فعالیت‌های روزانه خود را انجام داد. نتایج و اثرات واقعی بوتاکس ۷ الی ۱۴ روز پس از تزریق نمایان می شود. بعد از تزریق برجستگی مختصری روی پوست ایجاد می شود که طی مدت زمان کوتاهی رفع می شود.
ضمناً اثرگذاری تزریق به سن و پوست بیمار نیز بستگی دارد. به منظور ماندگاری نتایج بوتاکس نیاز به چندین مرتبه تزریق است که این امر با فواصل زمانی مشخصی انجام می شود. ضمن اینکه اگر از دارویی استفاده می کنید لازم است پیش از تزریق بوتاکس به پزشک خود اطلاع دهید.

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس

  • ۲۴ساعت پس از تزریق، از انجام هر گونه حرکات و فعالیت های شدید بدنی و ورزشی پرهیز نمایید، چرا که فعالیت های شدید با افزایش ضربان قلب همراه است که موجب افزایش گردش خون در ناحیه تحت درمان می شود، در این صورت امکان دارد بوتاکس وارد سایر قسمت های بدن شده و یا منجر به خروج بوتاکس از محل تزریق شود.
  • توصیه می شود مدت ۷ ساعت بعد از تزریق نخوابید.
  • جهت پیشگیری از کبودی و تورم می توان تا چند ساعت پس از تزریق از کمپرس سرد استفاده نمود.
  • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق استحمام نکید.
  • از ماساژ ناحیه ی تحت درمان اجتناب نمایید.
  • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس از اخم کردن پرهیز نمایید.
  • بهتر است بعد از تزریق بوتاکس سر خود را به سمت پایین نیاورید.
  • بعد از تزریق انجام فعالیت های شدید ممنوع می باشد؛ ۴ یا ۵ ساعت در حالت نشسته به استراحت بپردازید. (توصیه می شود دراز نکشید.)

 

کلینیک تخصصی پوست و مو سپنتا

تزریق زیباییمقالات

نظرات این مقاله بسته میباشد .

contact-icon