برداشتن خال با لیزر

برداشتن خال با لیزر یکی از بهترین و مناسب ترین شیوه ها و بسیار ایمن می باشد. خال صورت غیر از یکی دو جای استثنایی در هر قسمتی از صورت که قرار داشته باشد ظاهر نامناسبی برای فرد ایجاد می کند. اکثر خال ها در اثر تجمع یافتن سلول های رنگدانه ای به نام ملانوسیت تشکیل می شوند.

برداشتن خال با لیزر کلینیک سپنتا

ماده ی رنگی به نام ملانین درون ملانوسیت ها ایجاد می گردد ورنگ ایجاد شده باعث رنگی شدن سلول های ملانوسیت خواهد شد. توزیع و فراوانی ملانوسیت ها، رنگ پوست را تعیین می کنند.

انتشار بیش از حد ملانوسیت ها در حجم کوچکی از پوست باعث ایجاد خال می شود. برخی اوقات این پراکندگی موجب بالا آمدن پوست آن قسمت خواهد شد که نتیجه ی آن تشکیل خال برجسته است.

شیوه های برداشتن خال

شیوه های گوناگونی جهت محو نمودن خال وجود دارد. یکی از روش های رایج جراحی می باشد. اما معضل بزرگ در روش جراحی، ضرورت ایجاد برش های عمیق برای برداشتن خال است. این برش های عمیق موجب ایجاد جای زخم یا اسکار خواهد شد.

به همین دلیل برداشتن خال با لیزر بیشتر از سایر روش ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ بدین جهت که احتمال ایجاد اسکار از طریق آن بسیار کم است. بنابراین توصیه می شود برای محو نمودن خال ها به هیچ عنوان از روش های جراحی استفاده نکنید.

برداشتن خال با لیزر روش مناسبی است جز در مواقع استثنایی که نتوان از آن استفاده نمود. لازم به ذکر است که برداشتن خال با لیزر هیچ عارضه جدی و یا خطر بروز سرطان برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

تکنولوژی آر.اف

یکی از شیوه های برداشتن خال با لیزر، بکارگیری از تکنولوژی آر.اف می باشد. یکی از روش های بسیار پیشرفته در اکثر مراکز زیبایی که جهت محو نمودن خال از آن استفاده می شود همان شیوه رادیوفرکانسی یا آر.اف می باشد.

تکنولوژی آر.اف بر اساس تولید و انتقال امواج مایکرووِیو روی سطح پوست انجام می شود. در این شیوه به سادگی می توان عمق آسیب بافتی را تعیین نمود. اگر پزشک در رابطه با ساختمان های پوست اطلاعات کافی داشته باشد و نیز دارای مهارت کافی در زمینه آر. اف باشد؛ امکان ایجاد اسکار یا جای زخم به حداقل خواهد رسید.

در این روش اغلب بهبود و التیام آسیب پوستی سریع تر از سایر روش ها صورت می گیرد. هزینه مقرون به صرفه ی روش آر.اف از دیگر مزیت های این شیوه محسوب می گردد. در این روش امکان برداشتن خال اطراف پلک و چشم (حتی بین مژه ها) نیز وجود دارد.

جهت برداشتن خال با لیزر و شیوه آر.اف اگر مانعی از نظر پزشکی نداشته باشد؛ از طریق یک بی حسی موضعی بدون هیچ درد یا خونریزی در مدت زمانی کوتاه ضایعه از پوست جدا خواهد شد. معمولاً طی دو هفته پس از انجام لیزر بهبودی اولیه حاصل می شود.

 

 

کلینیک تخصصی پوست و مو سپنتا

مشکلات زیباییمقالات

نظرات این مقاله بسته میباشد .

contact-icon